Cennik

Cena świadectwa charakterystyki energetycznej zależy od wielu czynników jak m.in. powierzchnia użytkowa, rodzaje instalacji, dostępność dokumentacji budowlanej. Poniżej przedstawiamy przykładowe, proponowane ceny oraz jak przygotowujemy świadectwo "krok po kroku":

Lokal mieszkalny: od 360,- zł
Dom jednorodzinny: od 550,- zł
Lokal użytkowy: od 360,- zł

Wyceny indywidualne:
  • Budynek wielorodzinny
  • Budynek użyteczności publicznej
  • Budynek przemysłowy
  • Budynek sportowy
Cena jest najniższa gdy:
  • budynek/lokal posiada prostą formę i małą powierzchnię użytkową
  • jest dostępna dokumentacja budowlana
  • występują jedynie podstawowe instalacje
  • poniżej znajdziesz informacje jak przebiega proces wykonania świadectwa:

Działamy na terenie Wrocławia i w całej Polsce
Zapytaj o swoją lokalizację - przygotujemy dla Ciebie ofertę!

Przygotowanie świadectwa charakterystyki energetycznej krok po kroku:

1. Zbieranie informacji
Do sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej potrzebne są informacje dotyczące:
- budynku (lokalu) takie jak: dane techniczne, takie jak: inwentaryzacja budowlana, konstrukcja ścian, stropów, izolacja, źródła ogrzewania, sposób przygotowania c.w.u., typ wentylacji, klimatyzacja, rodzaj stolarki okiennej i drzwiowej itp.

W celu ich zgromadzenia:
a) przesyłamy naszym Klientom przygotowany zestaw zapytań o dane dla danego typu lokalu lub budynku. Odpowiedzi na te pytania powinna (zgodnie z art.9 ust.2 Ustawy o charakterystyce energetycznej budynków) zostać udzielona przez Zarządcę lub właściciela budynku.
b) umawiamy się na oględziny nieruchomości, czyli spotkanie w obiekcie, aby skompletować powyższe dane oraz wykonać dokumentację fotograficzną (zdjęcia stanowią obowiązkową dokumentację sporządzonego świadectwa, nie są nigdzie udostępniane).


2. Przygotowanie świadectwa
Świadectwo jest przygotowywanie zgodnie Rozporządzeniem w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej oraz za pomocą specjalistycznego oprogramowania.

3. Rejestracja świadectwa
Świadectwa jest rejestrowane w Ministerialnym centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Tylko tak zarejestrowane świadectwo może być wykorzystanie w dalszym postępowaniu.

4. Podpisanie świadectwa
Świadectwo podpisane jest przez nas zgodnie z Ustawą o charakterystyce energetycznej budynków (Art.5) zaufanym podpisem elektronicznym i należy je dalej przekazać w formie elektronicznej. Wydruk można dodatkowo wykonać ale nie jest on odręcznie podpisywany. Zgodnie z Ustawą świadectwa nie można podpisać odręcznie. Jedyne formy podpisu to: podpis osobisty (wersja papierowa lub elektroniczna), podpis zaufany (wersja elektroniczna), kwalifikowany podpis elektroniczny (wersja elektroniczna).

5. Przekazanie świadectwa
Świadectwo przekazujemy w wersji elektronicznej drogą mailową.

6. Rozliczenie
Po przekazaniu świadectwa na wskazany adres mailowy przesyłam fakturę VAT (podatek 0%).

Szukaj